Ponuky - Turistika a hory

Vyhľadajte si pobyt podľa Vašich predstáv

Zoradiť podľa:
Počet ponúk:
   


Priaznivci turistiky a hôr - tu ste správne

Ak patríte medzi zanietených turistov a milovníkov prírody, potom by ste nasledujúce riadky preskočiť nemali. Pripravili sme si pre vás množstvo ponúk na výlety i pobyty na tých najčarovnejších miestach Slovenska, ale aj Švajčiarska, Rakúska, Talianska či Poľska.


Vysoké i Nízke Tatry

Čo tak to skúsiť napríklad v našich dvoch najvyšších pohoriach? Pokochajte sa krásnym výhľadom z Lomnického štítu (2 634 m n. m.), Rysov (2 503 m n. m.), Kriváňa (2 495 m n. m.) či Ďumbiera (2 043 m n. m.). Spoznávajte zákutia národných parkov TANAP a NAPANT, ktoré ukrývajú nespočetné množstvo prírodných krás. Vydať sa môžete aj za vodou - čo tak navštíviť napríklad jednu z dominánt našich hôr, Obrovský vodopád? V ústi Malej Studenej doliny je s výškou 20 metrov jedným z najväčších slovenských vodopádov. A po ceste možno natrafíte aj na nejaké to pleso - veď len vo Vysokých Tatrách ich máme 120.

Netradičné pohľady na naše veľhory sa Vám naskytnú z poľskej strany. Určite navštívte Zakopane s množstvom atrakcií - v našej ponuke nájdete aj pobyty priamo v tomto rušnom centre poľských Tatier.

Rázovitá malebná obec Ždiar a Belianske Tatry s ich dominantou - vrchmi Vidla a Havran sú každoročným lákadlom milovníkov prírody. Nedávno tu pribudla naozaj impozantná atrakcia, ktorú nevynechá takmer žiadny s návštevníkov. Je to úchtavný Chodník korunami stromov v Bachledovej doline s vyhliadkovou vežou vysokou 32 metrov.

 

Objavte krásy Slovenského raja

Východne od Tatier sa rozprestiera ďalší národný park - Slovenský raj. Nie nadarmo pritom patrí medzi najväčšie krásy našej krajiny. Horské pásmo v oblasti Spiša ponúka jedinečnú faunu i flóru, často tu narazíte aj na tie najohrozenejšie druhy zvierat a rastlín. Kaňony aj tiesňavy, to všetko môžete prebádať počas svojej návštevy Slovenského raja. Určite neobíďte Tomášovský výhľad - najkrajší výhľad v celom Slovenskom raji. Pre odvážnejších je počas leta opäť sprístupnená nádherná tiesňava Kyseľ. Podmienkou je použitie tzv. feratového setu, ktorý sa dá v národnom parku zapožičať.


Orava, Kysuce či Pieniny

Sever Slovenska je doslova posiaty krásnymi národnými parkami, ktoré by ste nemali len tak obísť. Patria medzi ne i Pieniny. Privítajú vás v nich bukové, jedľové aj podhorské lužné lesy, ktoré ukrývajú pred turistami množstvo zaujímavostí. Stačí sa len poobzerať a možno na niektoré z nich natrafíte.

Nezabúdajte však na to, že možnosti v Pieninách sa na suchu nekončia. Vyskúšať si môžete napríklad aj splav Dunajca, rieky, ktorá tvorí v dĺžke necelých 20 kilometrov štátnu hranicu medzi Slovenskom a Poľskom. Okrem národných parkov môžete navštíviť aj chránené krajinné oblasti. Na Slovensku ich máme 14 a patria medzi ne aj Kysuce. S rozlohou 65 462 hektárov sa na severozápade našej krajiny
rozprestierajú na území šiestich okresov. Najvyšším bodom Kysúc je s výškou 1236 m n. m. Veľká Rača. V známok stredisku na Vás čaká množstvo atrakcií v zime i v lete.

 

Toskánsko, Rakúsko i Švajčiarsko

Ak si myslíte, že už máte krásy našej krajiny v malíčku, nezúfajte. Máme pre vás ponuky aj spoza slovenských hraníc. Čo by ste povedali napríklad na Alpy? Čerstvý horský vzduch a dokonalý relax za prijateľné ceny - to všetko môžete zažiť vďaka portálu Cenynadne.sk na vlastnej koži.


Pešo aj na bicykli

U nás si vyberie skutočne každý. Veľkí i malí, peší i cyklisti - máme pre vás len tie najzaujímavejšie ponuky na chvíle trávené v prírode. Stačí len dôkladne prezrieť stránky portálu Cenynadne.sk a vybrať si tú vašu.

Obľúbené destinácie